Kalendarz

July 2019
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Nadchodzące wydarzenia

  • No events.

Otwarty Weekend z Katamaranami – podsumowanie i wyniki regat

W miniony weekend odbyły się pucharowe regaty PHCA. Dopisali uczestnicy, świetnie sprawdzili się organizatorzy, zabrakło jednak przychylności ze strony pogody, która nie rozpieszczała ani żeglarzy, a ani kibiców. img_4726

W sobotę wiało słabo, w niedziele zaś…baaaardzo słabo. Żegluga na flaucie przy zmiennym kierunku wiatru i pasmowych podmuchach, do tego wśród kilkudziesięciu innych łodzi zasłaniających wiatr nie była łatwa i wymagała przewidywania wielu dodatkowych elementów strategii. Spore znaczenie miało też szczęście oraz całościowa konfiguracja flot. Warto zaznaczyć, że komisja robiła co mogła w celu zagwarantowania rywalizacji fair i regat na wysokim poziomie. Co prawda aż 2 razy trzeba było odwołać wyścig, jednak nikt nie miał poczucia, że regaty odbyły się ” na siłę” i wbrew zasadom sztuki żeglarskiej.

Po dwóch dniach i zaliczonych 4 wyścigach klasyfikacja załóg Hobie 16 wyglądała następująco:

1. Armen Jaworski / Mateusz Komenda

2. Krzysztof Bassak / Mariusz “Mario” Kuśmierski

3. Krzysztof Presz / Beata Prokop

4. Maciej Wójcik / Michał Wójcik

5. Tomek Morawski / Eugeniusz “Benek” Chyłek

6. Piotr Siciński / Krzysztof Dudek

img_4666Oprócz regat Hobie 16 na tej samej trasie w sporej iloci ścigały się flotowo jednokadłubowce, a najbliżej brzegu odbywały się MP w Match Racingu. Jednym zdaniem można podsumować, że w ten weekend, mimo nienajlepszej pogody w Porcie Nieporęt na prawdę sporo się działo, kto przestraszył się deszczu i chmur niech żałuje, bo impreza była bardzo udana.

Równolegle z regatami PHCA na lądzie odbywał się Otwarty Weekend Katamaranów – można było z bliska obejrzeć łódki oraz odbyć rejsy testowe.

Ze względu na pogodę “testerzy” wyruszyli dopiero w niedzielę. Największym zainteresowaniem cieszyła się najnowsza konstrukcja stoczni Hobie Cat, czyli jednoosobowy, 17 stopowy węglowy katamaran i-Cat. Nie zabrakło też chętnych do wypróbowania włoskiego Bimare X-16.

img_4728Na zakończenie regat zawodnicy PHCA udali się w stowarzyszeniowych polarach, w sympatyczny sposób wyróżniając się z tłumu innych żeglarzy.

Zapraszamy do Galerii na relację zdjęciową.

PS:

W imieniu PHCA szczególne słowa podziękowania kieruję do:

– Beaty Prokop i Ani Jabłońskiej, za stworzenie ciepłej, gościnnej atmosfery i zarządzanie całym naszym stoiskiem, gorące napoje i słodkości .

– Klanu Wójcików, którzy potrafili się rozdwoić i roztroić (i pomimo startu w regatach) byli podstawowym teamem pracującym na stoisku; dzięki za wprowadzenie w świat boules i wiele innych elementów jakie na Was spadły w związku z przygotowaniem tej imprezy.

– Marcina Geremka i Jacka Stefańczyka za udostępnienie do testów katamaranów Hobie i-Cat i Tiger

– Mariusza za namioty i do Krzyśka Wnuka z Załogantem za ich ogarnięcie w fazie budowy.

———————————————————————————————————-

Comments are closed.