Zalew Zegrzyński


Wyświetl większą mapęZalew Zegrzyński to sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 33 km2 u zbiegu Narwi i Bugu. Utworzony w 1962 r przez zaporę na Narwi w Dębem (wys. zapory 24m) jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Mazowsza. To miejsce wypoczynku weekendowego. ale i główny żeglarski akwen centralnej Polski. Szacuje się, że każdego lata po Zalewie pływa około 1500 jachtów i żaglówek – to wspaniałe miejsce do uprawiania żeglarstwa, też regatowego. Co roku organizowanych jest tu kilkanaście imprez regatowych, w których uczestniczą najlepsi polscy żeglarze. Tu rozpoczynał swoją karierę Mateusz Kusznierewicz. Zimą, kiedy wody Zalewu zamarzają, pojawiają się bojery, ice-surferzy i kitesurferzy ze… snowboardami.

Katamarany Hobie Cat (wypożyczalnia, szkoła, testy, regaty i eventy dla firm, sklep) spotkacie w warszawskiej bazie PHCA, która powstała na terenie Hotelu 500 w wyniku partnerskiej współpracy pomiędzy:

PORT 500 (www.port500.pl), bazie specjalizującej się w sportach i atrakcjach wodnych, oferującej usługi mariny (pomosty, zaplecze, miejsca postojowe), organizującej regaty i imprezy dla firmy oraz różnego rodzaju eventy firmowe i promocyjne oparte o sporty i atrakcje wodne 

oraz

Warszawskim Centrum Katamaranowym SPORT SAILING (www.sportsailing.pl), prowadzonym przez Roberta Wilczyńskiego.

Od 2006 roku w Zegrzu Południowym odbywają się imprezy Pucharu PHCA oraz regularne szkolenia VDWS. Współpraca z naszymi partnerami gwarantuje, że imprezy organizowane przez PHCA na Zalewie Zegrzyńskim są już tradycyjnie nie tylko świetnie zorganizowanymi wydarzeniami sportowymi, ale zapadają w pamięć jako eventy żeglarskie ciekawe dla mediów, zaproszonych gości oraz osób towarzyszących.

Zdjęcia z bazy PHCA oraz treningów znajdują sie w Galerii.

Prognoza pogody dla akwenu znajduje się tutaj i w dziale Wiatr i prognoza.