Śniardwy


Wyświetl większą mapę
Śniardwy to akwen specyficzny nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale i na głębokość, a raczej jej brak. Jezioro jest płytkie, w niektórych częściach kamieniste i faktycznie może w niektórych warunkach być niebezpieczne dla osób beztroskich i niefrasobliwych. Jednak dla miłośników katamaranów oferuje to, co jest konieczne do uprawiania żeglarstwa na dwukadłubowcach – ogromną przestrzeń oraz równy i stabilny wiatr. Oto podstawowe dane akwenu.

  • powierzchnia: 106,6 km²
  • długość: 22,1 km
  • szerokość: 13,4 km
  • maksymalna głębokość: 23 m
  • średnia głębokość: 6,5 m

Z katamaranami Hobie 16 i Hobie 17 możecie zapoznać się w Nowych Gutach, gdzie działa rekomendowana przez PHCA wypożyczalnia i szkoła żeglowania na Hobie –   Nowe Guty Fun, (strona www:  http://www.nowegutyfun.pl/ ) oferująca też deski windsurfingowe i żaglówki oraz inny sprzęt pływający. NGF  leży na  bezpiecznym,  otwartym  brzegu  jeziora oferująć wygodne zejście do wody dla deskarzy i amatorów pozostałego sprzętu wodnego.  Jadąc  przez wieś  nie sposób jest niezauważyć  wyraźnie  oznaczonego terenu  szkoły i wypożyczalni.

Dostępne w NGF katamarany Hobie są w doskonałym stanie, przygotowane zarówno do pływania szkolno-turystycznego, jak i ścigania się w regatach. W tegorocznych regatach pucharowych PHCA załoga NGF zajęła 3-cie miejsce – o jakość i funkcjonowanie sprzętu oraz o fachowość porad nie macie się zatem co obawiać.  Więcej informacji uzyskacie pod numerem 0-603667094