Kalendarz

July 2019
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Nadchodzące wydarzenia

  • No events.

Puchar PHCA

Aktualni zdobywcy Pucharu PHCA za sezon:logo.jpg
2006 Rober Wilczyński “Wolf”/ Julek Kepler
2007 Bartek Janiszewski / Anna Jabłońska
2008 Armen Jaworski / Agnieszka Wroczyńska
2009 Armen Jaworski / Mateusz Komenda
2010 Armen Jaworski / Mateusz Komenda
Puchar PHCA rozgrywany jest zgodnie z poniższymi zasadami:

1) Puchar PHCA jest nagrodą prestiżowa i jedyną w swoim rodzaju. Jest to puchar przechodni, przyznawany w klasie Hobie 16 za osiągnięcia sportowe w mininym sezonie (od 2006)

2) Puchar PHCA wręczany jest sternikowi i załogantowi, który w swojej klasie zdobędzie pierwsze miejsce na liście rankingowej za dany sezon

3) W każdym sezonie Puchar PHCA może mieć swojego PATRONA – sponsora cyklu imprez, a fakt patronowania rozgrywkom pucharowym będzie odzwierciedlony  w informacjach dla mediów, na dyplomach i grawerowany na pucharze.

4) Po każdej edycji Pucharu PHCA na stronie Stowarzyszenia umieszczone zostają nazwiska osób, którym został on przyznany
5) W sezonie regatowym, począwszy od sezonu 2006 załogi ścigają się w:

a) imprezach krajowych Pucharu HC
b) Mistrzostwach Polski HC
c) Rankingowych imprezach krajów europejskich, np. Niemcy, Szwecja, Dania itp.
d) Mistrzostwach Krajów europejskich (Hobie Nationals)

e) Mistrzostwach Europy i Świata HC

Wszystkie te starty mogą mieć miejsce od początku roku kalendarzowego (w Polsce sezon zaczynamy od kwietnia) do końca grudnia (gdyż mogą być jeszcze na jesieni jakieś interesujące regaty w ciepłych krajach).

Puchar PHCA przyznawany będzie za poprzedni sezon, po tym jak opublikowana zostanie ostateczna lista rankingowa . Na Choince PHCA lub na otwarciu pierwszych regat kolejnego sezonu zwycięzcom list rankingowych przekazywany jest PUCHAR PHCA – i muszą go oni próbować bronić ścigając się w regatach w nowym sezonie.

W przypadku, gdy pierwsze miejsce zajmie ktoś inny najpóźniej na wiosnę kolejnego sezonu przejmie on Puchar PHCA itd.

6) Puchar PHCA jest jeden, natomiast wszyscy sternicy i załoganci startujący w rozgrywkach Pucharu PHCA  (osobne listy rankingowe) otrzymują DYPLOMY potwierdzające zajęcie danego miejsca w rankingu.

7) W przypadku każdych organizowanych przez PHCA regat co najmniej 3 pierwsze załogi (sternik i załogant) otrzymują Dyplomy potwierdzające zajęta pozycję oraz ewentualnie dodatkowe nagrody i pamiątkowe gadżety, zależnie od organizatorów regat (np. pucharki, medale, koszulki itp.). Wszyscy zawodnicy niezależnie od zajętego miejsca od sezonu 2009 otrzymają pamiątkę foto-video (aktualnie proszę korzystać z Gelerii Zdjęć). Zależnie od sponsorów i partnerów imprez PHCA możliwe jest otrzymanie dodatkowych nagród, pakietów dla zawodników, nagród w tomboli itp.

8) W rozgrywkach Pucharu PHCA mogą startować załogi, które:

a) składają się z członków PHCA (na imprezach RR co najmniej sternik, na imprezach MP sternik oraz załogant), którzy mają uregulowane składki członkowskie UWAGA: w wyniku zmiany Statutu EHCA od 2009 roku w imprezach RR zarówno sternik jak i załogant muszą być członkiem narodowego stowarzyszenia Klas Hobie –> a co za tym idzie członkiem EHCA / IHCA)

b) opłaciły wpisowe do regat na warunkach ustalanych przez organizatorów
c) posiadają ważne polisy ubezpieczeniowe (OC) na sumy wymagane przez organizatorów
d) posiadają licencje zawodnicze PZŻ (zalecane w przypadku RR i wymagane w przypadku MP)
9) W rozgrywkach Pucharu PHCA można startować nie posiadając własnej łódki – w przypadku każdej z imprez można skorzystać z ograniczonej ilości łódek czarterowych