Kalendarz

July 2019
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031EC

Nadchodzące wydarzenia

  • No events.

Stowarzyszenie

Foto: P. Contin

Foto: P. Contin

Polskie Stowarzyszenie Klas Hobie PHCA zostało oficjalnie uznane przez Europejskie Stowarzyszenie Klas Hobie EHCA jako narodowe stowarzyszenie klasowe – tym samym staliśmy się częścią największej na Świecie społeczności żeglarskiej. Na Hobie Catach pływają bowiem setki tysięcy osób, a Hobie 16 to największa katamaranowa klasa regatowa uznana przez ISAF.

Zapraszamy do współpracy i wspólnego pływania wszystkich posiadaczy i miłośników katamaranów – zapraszamy osoby na każdym poziomie zaawansowania, również osoby nie posiadające doświadczeń z dwukadłubowcami i nie posiadające własnego sprzętu.

Żeby poczuć frajdę z pływania na tych niesamowitych jednostkach na prawdę nie potrzeba wiele! Poprzez informowanie o wydarzeniach w środowisku oraz treningi i zgrupowania w kraju i za granicą chcielibyśmy rozpropagować zamiłowanie do pływania na katamaranach, namówić szerokie grono osób do startu w regatach oraz zarazić wszystkich bakcylem ścigania się i regularnego brania udziału w zawodach i imprezach PHCA.

W regatach katamaranów Hobie może wziąć udział każdy, kto ma chęć na odrobinę sportowej rywalizacji i zacięcie do żeglowania. „Hobie way of life” to bardziej styl życia i aktywnego spędzania wolnego czasu niż wyczynowy sport dla elit. Jak wyglądają nasze regaty i treningi można zobaczyć w Galerii.

Stowarzyszenie klasowe będzie też wspierać i aktywnie organizować szkolenia i starty w regatach dla załóg młodzieżowych – trenujących zarówno indywidualnie, jak i szkolonych we współpracy z różnymi klubami i szkołami żeglarskimi. Propagowanie żeglarstwa katamaranowego wśród młodzieży i dorosłych jest jednym z priorytetów narodowych stowarzyszeń klasowych Hobie. Klubom oferujemy pokazowe regaty, pokazy sprzętu, seminaria z techniki żeglowania na Hobie, pomoc przy organizacji regat oraz tworzeniu sekcji katamaranowych.

Pod patronatem PHCA został przeprowadzony w 2006 roku pierwszy w Polsce ogólnopolski cykl regat pucharowych zgłoszonych do międzynarodowego kalendarza imprez klas Hobie.

W wyniku rocznego cyklu regat Pucharu PHCA przeprowadzanych zgodnie z zasadami EHCA, ISAF i PZŻ powstała narodowa lista rankingowa.

Obecność w narodowym rankingu klasy Hobie 16 umożliwi uczestnictwo najlepszej  polskiej załogi w międzynarodowych regatach “16tek” na poziomie europejskim i światowym bez dodatkowych eliminacji. (Wraz ze wzrostem ilości załóg w naszym narodowym rankingu ilość  zarezerwowanych dla Polaków miejsc w Złotej Flocie będzie sie zwiększać). Wszyscy pozostali członkowie PHCA mogą bez żadnych ograniczeń brać udział w regatach ME i MŚ, muszą jednak startować w wyścigach kwalifikacyjnych.

Pragniemy też zachęcić potencjalnych sponsorów do wspierania działalności Polskiego Stowarzyszenia Klas Hobie PHCA, klubów katamaranowych, cyklu regat czy też poszczególnych załóg.

Kontakt:
Polskie Stowarzyszenie Klas Hobie PHCA
ul. Cegłowska 3/lok. 1
01-803 Warszawa
info@hobieclass.pl